AKP MANİSA ADAYI ÜLKÜCÜ

12 Eylül 1980 askerî darbesi sürecinde açılan Manisa davasının bir numaralı sanığı olarak idamla yargılanan Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. İdamla yargılandığı şehirden aday adayı olan Özdağ, Anayasa Değişikliği referandumunda “evet” oyu kullanan eski ülkücüler arasında yer almıştı.

Özdağ, söz konusu davada hüküm giyip 5,5 yıl hapis yattıktan sonra merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte siyaset yaptı. Bir süre BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Doç. Dr. Özdağ, başlattığı demokratikleşme sürecine katkı sağladığı için AK Parti’yi tercih ettiğini söyledi. Özdağ, referandum sürecinde MHP’nin tutumunu da bu sebeple eleştirdiklerini kaydetti. Ülkücülerin “evet” oyu kullanması için Av. İrfan Sönmez’le birlikte hazırladıkları deklarasyonun MHP tabanında büyük yankı uyandırdığını anlatan Selçuk Özdağ, hükümetin başlattığı Millî Birlik ve Kardeşlik projesinin, yeni dönemde de Türkiye’nin en önemli demokratikleşme hamlesi olacağını kaydetti: “Türkiye’nin demokratikleşmesini en üst seviyede gerçekleştirmek, AK Parti’nin ideali. Bu ideale önemli katkı koyacağıma inanıyorum. Bunda rol almak, benim için bahtiyarlıktır. Türkiye, dünyanın parlayan yıldızı olmaya başladı. Bu yıldızın teminatı, AK Parti’nin iktidarda gösterdiği başarıdır.”

Referandum sürecinde ülkücü arkadaşlarıyla ülkenin demokratikleşmesine katkıda bulunduklarını söyleyen Özdağ, “Yeni anayasa referandumlarında da çok ciddi katkı koyacağıma inanıyorum. AK Parti sadece Türkiye’de değil, dışarıda da meşruiyetini sağlamlaştırmış bir partidir.” dedi. Selçuk Özdağ, idamla yargılandığı dönemde gönüllü avukatlığını yapan Bülent Arınç’la birlikte Manisa’da çalışmaktan büyük onur duyacağını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s