MHP bu kez Aydın’da geriyor

AYDIN – Nazilli Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği, Kürtleri hedef gösteren açıklamalarına devam ediyor.

2004 yılında kurulan ve başkanlığını MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yaptığı dernek, Aydın Merkez’de ve Nazilli ilçesinde gerçekleştirdiği ırkçı açıklamalarıyla tanınıyor. Ermeni soykırımının “iddia” olduğu görüşünü yayma temelinde kurulan ve her etkinliğinde Ermenileri ve özellikle de Kürtleri hedef alan Nazilli Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği, kendilerine prim vermeyen halka da tepki gösteriyor.

MHP’Lİ BAŞKAN, TÜRK IRKÇILARINI KIŞKIRTIYOR

6 yıldır sadece 81 üye sayısına ulaşabilen ırkçı derneğin başkanı Haluk Alıcık, son yaptığı açıklamayla da yine Kürtleri ve Ermenileri hedef aldı. İki halkın “işgalci” olduğu vurgusunda bulunan ve amaçlarının 10’a yakın kenti ele geçirmek olduğunu söyleyen Dernek ve Belediye Başkanı Alıcık, ayrıca son dönemlerde Kürtlerin “kullanıldıklarını” da ileri sürerek, Nazilli’deki Türk çevrelere, Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği’ne sahip çıkma çağrısında bulundu. Alıcık, Türk ırkçılarını Kürtlere yönelik kışkırtmak için de, “Kürtlerin büyük İsrail devletini kurmayı planladığını” iddia edecek kadar ileri gitti.

YARIN BAHÇELİ GELECEK

Kürtlere yönelik çeşitli yerlerde linç girişimlerinin arttığı bu günlerde, Aydın’da da ırkçı açıklamalar yapılarak, Kürt nüfusun yoğun olduğu kentte MHP’liler tarafından gerginlik yaratılmaya çalışılıyor. MHP’li Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Kürtleri hedef alan ifadeleri de, bu gerginliği körükleyen son örnek oldu.

Yarın kente MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gelerek miting düzenleyecek olması da, kentteki gergin atmosferi artırdı. Ülkücü faşistler, Aydın Merkez’de gruplar halinde gövde gösterisi yapmaya başladılar. Bu arada, kentte siyasi partilerin miting yeri olarak geçtiğimiz haftalarda ‘Malazgirt Meydanı’ belirlenmişti. Valilik ve Emniyet Müdürlüğü, İstasyon Meydanı olarak bilinen yerin ise kesinlikle partilerin etkinliklerinde kullanılamayacağını belirtmişti. Ancak MHP’ye özel bir uygulama yapıldı ve diğer partilere yasak olan alan, Bahçeli’nin mitingi için açıldı. BDP’lilerin sadece parti binalarının önünde etkinlik yapmasına onay veren devlet yetkilileri, MHP’ye ise yasaklanılan alanları dahi açıyor.

ANF NEWS AGENCY

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s